Pro média

22. 4. 2024

Krušovickým pivům se dařilo na Zlaté pivní pečeti v Litoměřicích

Hned tři piva z portfolia Královského pivovaru Krušovice bodovala na degustační soutěži Zlatá pivní pečeť, která se minulý týden konala na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Prestižní soutěž je součástí oblíbené pivní přehlídky International Beer Festival, kdy se letos uskutečnil jeho již 34. ročník. Ceny při slavnostním udělování v sobotu převzal ředitel pivovaru Krušovice Michal Rouč.

18. 4. 2024

Ať tu po nás něco zůstane. Iniciativa krušovického Bohéma pomůže zachránit hospodu s významem pro komunitu

Tradiční hospody jsou nedílnou součástí české kultury už od nepaměti, z měst i vesnic ale začínají pomalu mizet. Znáte takovou také ve svém okolí? Pivovar Krušovice se svým Bohémem spouští celorepublikovou iniciativu, v rámci které se zavazuje některým z nich pomoci. Projekt Ať tu po nás něco zůstane má za cíl pomoci zachování kulturního dědictví, které hospody a pivovarnictví v České republice představují. Zapojit se lze přes speciální webovou stránku a nominovat svou oblíbenou hospodu může každý. Vítěz získá od pivovaru Krušovice výhru v hodnotě 500 000 Kč určenou na rekonstrukci hospody, zásobu piva a odborné poradenství.

3. 4. 2024

Krušovice Hořké Nealko bodovalo na Zlatém poháru PIVEX v Brně

Nealkoholické pivo z Královského pivovaru Krušovice si dobře vedlo na prestižní degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX 2024 v Brně. Cenu za třetí místo na slavnostním Galavečeru pivovarníků a sladovníků v Orea Congress Hotelu Brno převzal v úterý 2. dubna večer ředitel pivovaru Michal Rouč.

25. 3. 2024

Zelený čtvrtek se Zeleným pivem ze Starobrna. Už devatenáctým rokem v řadě

Na Zelený čtvrtek 28. března se v celé České republice i na Slovensku začne už tradičně čepovat Zelené pivo z pivovaru Starobrno. Letos už po devatenácté. Celkem budou mít pivaři a všichni příznivci speciálu s nezvyklou barvou k dispozici 4 920 hektolitrů. Zeleným pivem si mohou připít všichni v Čechách i na Moravě, aktualizovaný seznam všech provozoven se Zeleným pivem na čepu zájemci najdou před Velikonocemi na webových stránkách www.zelenepivo.cz.

19. 3. 2024

V březnu na Březňáka. Příznivci Viktora Cibicha se sejdou na hřbitově i v pivovaru

Památku přednosty stanice Viktora Cibicha, jehož podobizna zdobí etikety a pivní sklo velkobřezenských piv, se i letos chystají uctít členové Sdružení přátel piva a zaměstnanci pivovaru Velké Březno. Pietní setkání se uskuteční v sobotu 23. března na hřbitově ve Valtířově, kde je Viktor Cibich pochován.

14. 3. 2024

Největším obtížím na trhu práce čelí samoživitelé, kteří se vracejí do zaměstnání po rodičovské dovolené. Pomocnou ruku jim nabízí program Restart kariéry

Samoživitelé patří k jedné z finančně nejohroženějších skupin ve společnosti. Nenahrává jim ani aktuálně nelehká ekonomická situace a současná nabídka na trhu práce. Právě pro samoživitele, kteří by se rádi kariérně posouvali, ať už na rodičovské dovolené v současnosti jsou, nebo už jim skončila, je tu program Restart kariéry. Za programem stojí pivovarnická skupina Heineken ČR a M.arter, vzdělávací a networkingová platforma pro ženy i muže na rodičovské dovolené. Program probíhá několik let a skutečně pomáhá.

22. 1. 2024

Zelené pivo po devatenácté. Starobrněnští sládci začali s přípravami na letošní Velikonoce

Včera a dnes se v pivovaru Starobrno vaří již legendární Zelené pivo. Čepovat se začne tradičně na velikonoční Zelený čtvrtek, který pro letošek připadá na 28. března. Celkem budou mít pivaři a všichni příznivci speciálu s nezvyklou barvou k dispozici 4 570 hektolitrů. Na Slovensko, kde Zeleným pivem rovněž slaví příchod svátků jara, poputuje 350 hektolitrů z uvedeného množství. Letos se Zelené pivo připravuje už po devatenácté.

10. 1. 2024

Když jde o dobrou věc, i konkurence může táhnout za jeden provaz. Šaty z piva vydražila nová group brand manažerka Krušovic

Unikátní róba z piva navržená Jakubem Polankou zná svého nového majitele. V aukci zvítězila nová group brand manažerka Krušovic Alice Divišová, která šaty jménem krušovické novinky Bohéma vydražila za 126 242 Kč. Celá částka poputuje na konto Centra Paraple.

7. 12. 2023

Významné ekologické inovace v pivovarech Krušovice, Starobrno a Velké Březno

Společnost HEINEKEN Česká republika oznámila významné kroky směrem k ekologické udržitelnosti, které byly dosaženy v pivovarech Krušovice, Starobrno a Velké Březno. Pivovary v roce 2023 implementovaly nové technologie, které mají významný pozitivní dopad na životní prostředí, a zapadají do celkové strategie HEINEKENu. Ta směřuje k dosažení nulových emisí ve výrobě, k minimální spotřebě vody ve výrobě a k cirkularitě. Díky novým technologiím se HEINEKENu podařilo snížit emise uhlíku od roku 2018 o 10 %. Od roku 2018 se spotřeba vody v pivovarech skupiny snížila o 15 % a firma je zase o krok dál k cirkularitě obalových materiálů.

6. 12. 2023

Pivovar Velké Březno letos oslavil 270. narozeniny

Opravdu předlouhou a zajímavou historií se může pochlubit pivovar Velké Březno, ležící v malebné obci stejného jména uprostřed přírody a pískovcových skal. Generace tamních sládků zde vaří pivo od roku 1753 dodnes. Používají přitom jakostní suroviny a prověřené receptury. Nahlédnout pivovarníkům pod pokličku mohou všichni zájemci při exkurzích do výrobních prostor pivovaru. V adventním čase tak přinášíme o pivovaru pár zajímavostí.

3. 10. 2023

HEINEKEN jako první představuje novou e-commerce platformu pro své zákazníky

Nový elektronický systém pro vytváření objednávek mohou od prázdnin využívat zákazníci Společnosti HEINEKEN ČR, konkrétně tradičního trhu a HORECA segmentu. HEINEKEN ČR tak jako první pivovarnická společnost na českém trhu přináší svým zákazníkům možnost využít e-commerce platformu pro objednávání, správu objednávek a fakturaci na jednom místě. Systém funguje 24 hodin denně, a to jak přes webové rozhraní, tak přes mobilní aplikaci.

20. 9. 2023

ČESKÉ PIVO 2023: První místo pro Krušovice Hořké Nealko

Nealkoholické pivo z Královského pivovaru Krušovice bodovalo na degustační soutěži ČESKÉ PIVO 2023, kde získalo první místo. Ceny se předávaly včera večer na slavnostním galavečeru u příležitostí Svatováclavských slavností v Praze.

4. 9. 2023

Zažij pivovar jinak. Starobrno zve na poslední letní akci

Do třetice všeho dobrého! Série letních slavností v pivovaru Starobrno vyvrcholí tuto sobotu 9. září. Po komornějších akcích v červnu a červenci půjde o větší pivní slavnost s rozšířeným programem. Uskuteční se v celém dolním prostoru pivovaru a na sladovém dvoře v zadním traktu Pivovarské restaurace. Vstupné se opět neplatí, jeden „škopek“ starobrněnského piva bude stát 30 korun.

29. 8. 2023

Den s Březňákem. Pivovar Velké Březno zve na návštěvu

V sobotu 2. září se otevřou brány pivovaru Velké Březno. Jako každoročně pozve všechny své příznivce na dobrou muziku, spoustu zábavy a samozřejmě pivo Březňák. Den s Březňákem začíná v 15:00 hodin, vstupné se neplatí.

28. 8. 2023

Program Restart kariéry pro samoživitele, za nímž stojí organizace M.arter a Heineken ČR, spouští podzimní kolo

Restart kariéry, intenzivní online program zaměřený na kariérní růst rodičů samoživitelů, otevírá podzimní kolo. Šest vybraných přihlášených zájemců získá navíc účast v programu zcela zdarma. Své přihlášky můžete posílat do 7. září 2023

16. 8. 2023

Královský pivovar Krušovice je zase o krok dál ke snižování emisí CO2

Významným milníkem v cestě za nulovými emisemi uhlíku je pro Krušovice nový kotel na bioplyn, díky kterému je pivovar schopen z čistírny odpadních vod produkovat bioplyn a využít ho znovu ve výrobě. Funguje od začátku června a díky němu se daří naplňovat naší klimatickou ambici a snižovat emise CO2. Za prvních šest týdnů provozu se podařilo emise redukovat o 180 t.

10. 8. 2023

Pivovar Starobrno má novou ředitelku. Stala se jí Klára Konupčíková

Klára Konupčíková se stává ředitelkou pivovaru Starobrno na dobu neurčitou. Tuto funkci už vykonávala coby dočasný Brewery Leader od listopadu 2022 a měla tak příležitost poznat a načerpat zkušenosti s operativním i strategickým řízením celého pivovaru. Ve Starobrně jde historicky o první ženu na pozici ředitelky.

1. 8. 2023

Naše Brno – naše hrdost: Brno je město, kde se dobře žije, říká 83 % místních

V Brně je 74 % jeho obyvatel hrdých na své město. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Starobrna s názvem Naše Brno – naše hrdost . Naprostá většina (83 %) souhlasí s tím, že Brno je město, kde se dobře žije. Shodují se na tom, že za tím stojí zejména svérázní a pohodoví lidé a oceňují, že jihomoravská metropole je město stvořené pro místní. Vyzdvihují hlavně „lidský rozměr“ města (44 %), blízkost přírody (68 %), bohatý kulturní život (57 %) a kvalitní vysoké školy (56 %).

10. 7. 2023

Zažít pivovar jinak, letos v létě už podruhé. Starobrno zve na další sousedskou akci

Pivovar Starobrno zve letos už podruhé na návštěvu „k sobě domů“. Za skvělou muzikou, zábavou a samozřejmě pivem se lidé mohou vypravit 15. července a zpestřit si tak prázdninové odpoledne a večer. Vstupné se neplatí, jeden „škopek“ starobrněnského piva bude stát 30 korun.

13. 6. 2023

Letní dobrodružství chutná po jahodách. Desperados přináší novinku s příchutí Strawberry Margarita

Desperados, značka piv ochucených tequilou, přináší na trh novinku, Strawberry Margarita. Zbrusu nový drink doplňuje oblíbenou koktejlovou řadu značky Desperados a vychutnat si ho můžete třeba při poslechu svého oblíbeného DJ. Desperados totiž i v letošním roce podporuje začínající DJs prostřednictvím soutěže Desperados DJ No. 1.

31. 5. 2023

I samoživitelé mají šanci na lepší kariéru. Den pro single rodiče jim nabídne workshopy, přednášky a networking

Organizace M.arter, se kterou HEINEKEN ČR dlouhodobě spolupracuje na podpoře projektu Restart kariéry pro samoživitele, pořádá tuto neděli 4. června od 14:00 do 18:00 akci pro samoživitele a samoživitelky. Uskuteční se v Impact Hub K10 v Koperníkově ulici 10 v Praze na Vinohradech. Vstupné se neplatí.

18. 5. 2023

Zlatý Bažant přináší novinku, která rozhodně není z cukru! O sladkou chuť se místo cukru postarají přírodní šťávy z grapefruitu a citronu

Značka Zlatý Bažant přichází s novými produkty, které rozšíří její portfolio. Nové radlery Zlatý Bažant 0,0 % neobsahují žádný alkohol a jsou ochuceny pouze přírodními šťávami bez přidaného cukru. Díky tomu jde o ochucená nealkoholická piva s nejnižším obsahem cukru na českém trhu.

4. 5. 2023

Vychutnejte si se Zlatopramenem osvěžující jízdu létem. Zlatopramen Radler s 0,0 % alkoholu představuje nové příchutě

Zlatopramen rozšiřuje oblíbenou produktovou řadu Radlerů 0,0 % a přináší nové příchutě: Tmavý citron a Jablko. Nealkoholické pivo v kombinaci se šťavnatým ovocem osvěží všechny, kteří si chtějí užívat léta naplno a bez omezení.

2. 5. 2023

Krušovice představily na prvního máje bohémskou novinku. Z nejlepších chmelů z Žatecka se zrodil prémiový ležák Bohém

Pivovar Krušovice představil svou prémiovou novinku vskutku bohémským způsobem. Na prvního máje vykvetla na Petříně na Nebozízku třešeň, která potěšila srdce nejednoho milovníka piva. Nejenže větve ozdobily kromě květů i chmelové šišky, ale navíc bylo možné u ní ochutnat nový prémiový ležák z Krušovic s názvem Bohém. Vznikl z nejkvalitnějšího žateckého chmele a evokuje českost a prémiovost.

28. 4. 2023

Bronzové umístění pro Starobrno BITR

Čtyřikrát chmelený extra hořký ležák Starobrno BITR si skvěle vedl na degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX v Brně. V prestižní kategorii světlých ležáků obsadil výborné třetí místo. Do této kategorie bylo přihlášeno celkem osmnáct světlých ležáků. Ceny se předávaly v úterý večer na slavnostním večeru za účasti pivovarníků, odborné veřejnosti i představitelů Brna.

3. 4. 2023

Zelené pivo slaví osmnáct let! Speciál 13 přivítá Velikonoce tradičně na Zelený čtvrtek

Už tento čtvrtek 6. dubna se v celé České republice začne čepovat Zelené pivo, nejdéle vařený speciál 13 z pivovaru Starobrno. Zeleným pivem se tak Velikonoce slaví už osmnáct let. Letos budou mít pivaři k dispozici 4520 hektolitrů tohoto svátečního piva, které budou nabízet gastronomické provozovny na Moravě i v Čechách. Jejich aktualizovaný seznam všichni zájemci najdou před Velikonocemi na webových stránkách www.zelenepivo.cz. Část produkce zamíří i na Slovensko, kde si Zelené pivo v posledních letech také získává své fanoušky.

30. 3. 2023

Velikonoce jinak se Zlatým Bažantem a Pavlem Berkym

Pavel Berky připravil pro Zlatého Bažanta exkluzivní recepty na neotřelé velikonoční pokrmy inspirované prémiovým ležákem Zlatý Bažant, které oceníte nejen na Velikonoční pondělí, ale využijete je i po velikonočních svátcích, vedle ležáku jsou totiž jednou z ingrediencí vajíčka. Překvapte letos rodinu i přátele neotřelým velikonočním menu na slavnostní tabuli.

20. 3. 2023

Pivovarníci a příznivci Březňáku uctí památku Viktora Cibicha

Památku tváře velkobřezenských piv Viktora Cibicha letos uctí členové Sdružení přátel piva a zaměstnanci pivovaru Velké Březno v sobotu 25. března. Sraz účastníků bude stejně jako v předchozích letech před hřbitovem ve Valtířově po příjezdu autobusu po půl jedenácté dopoledne. Na místo dorazí i vojenští veteráni z Babin. Po položení květin pak společně navštíví pivovar Velké Březno.

8. 3. 2023

Heineken a M.arter společně pomáhají rozvíjet kariérní možnosti samoživitelů a spouští již 3. ročník programu Restart kariéry

Jste rodič samoživitel ve složité životní situaci a hledáte novou příležitost k rozvoji svého pracovního potencionálu i s malými dětmi? Právě pro vás je tu program Restart kariéry, za kterým stojí M.arter, vzdělávací a networkingová platforma pro ženy i muže na rodičovské dovolené, za pomoci společnosti HEINEKEN ČR.

16. 2. 2023

Královský pivovar Krušovice přináší tipy, aby se vám ve vašem království dobře žilo, i finále celorepublikové iniciativy na obnovu království

Celorepubliková iniciativa královského pivovaru Krušovice, v jejímž rámci sdílela široká veřejnost tipy na objekty, které si zaslouží obnovit, jde do finále. Lidé teď mohou vybírat vítězný objekt z 12 finalistů. Ten získá od krušovického pivovaru finanční podporu půl milionu korun. Mimo to pivovar Krušovice připravil tipy, jak můžete svému království pomoct jednoduše sami!

31. 1. 2023

Na pražském Chodově otevřela první Bažantovna, restaurace s unikátním designovým konceptem

V lednu se otevřely dveře první Bažantovny. Jde o originální restaurační koncept pivní značky Zlatý Bažant, který navrhla mladá talentovaná designérka Romana Domanická. Další Bažantovna otevřela v průběhu ledna i v Brně.

30. 1. 2023

Zelené pivo z pivovaru Starobrno je „plnoleté“: letos slaví osmnácté narozeniny

Bylinný výluh je připraven, může se začít vařit! Slavné Zelené pivo budou starobrněnští sládci připravovat 30. a 31. ledna. Na velikonoční Zelený čtvrtek si ho pivaři v celé České republice užijí už po osmnácté. K dispozici bude celkem 4520 hektolitrů zeleného piva, přičemž 350 hektolitrů z uvedeného počtu poputuje k našim slovenským sousedům, kde se několik posledních let těší rovněž velké oblibě. Zelené pivo se má začít ve všech hospodách čepovat přesně na Zelený čtvrtek, který letos připadá na 6. dubna.

9. 1. 2023

Novou marketingovou ředitelkou HEINEKEN ČR se stává Martina Ježdíková

Novou marketingovou ředitelkou HEINEKEN Česká republika se od října 2022 stává Martina Ježdíková. Ta střídá na pozici dosavadní ředitelku marketingu Agnieszku Gorecki, která působí od května v centrále společnosti v Amsterodamu. Martina do Česka přichází z Malajsie, kde poslední tři roky působila na pozici Marketing Director ve společnosti Kimberley-Clark.

22. 12. 2022

Téměř polovina Čechů chce své Vánoce obohatit novou tradicí. Začít mohou s recepty na neotřelé cukroví, které ještě neochutnali!

Nejnovější průzkum, který realizovala agentura STEM/MARK pro pivní značku Zlatý Bažant, odhalil, že 97 % Čechů dodržuje zavedené vánoční zvyky a tradice. Téměř polovina Čechů by ale své Vánoce ráda obohatila o tradice nové. Právě proto přichází Zlatý Bažant s tipy, jak zažít Vánoce jinak. Co třeba vyzkoušet originální cukroví z kuchyně Pavla Berkyho nebo se vydat pro vánoční inspiraci do zahraničí?

21. 11. 2022

Užijte si předvánoční čas a ochutnejte Adventní speciál z pivovaru Starobrno

Letošní předvánoční čas zpříjemní všem pivařům Adventní speciál z pivovaru Starobrno. Speciál s nezvyklou rubínovou barvou starobrněnští sládci uvařili v září a poté týdny dozrával v proslulých sklepech se stabilní teplotou. Celkem bude letos k dispozici 1200 hektolitrů svátečního piva. Do hospod se začalo rozvážet právě dnes, aby se všude začalo čepovat o prvním adventním víkendu.

23. 9. 2022

České pivo 2022: Starobrno Medium získalo první místo!

Prestižní degustační soutěž České pivo zná své vítěze – a v kategorii 11% světlý ležák zvítězilo nejoblíbenější pivo z portfolia pivovaru Starobrno, jedenáctka Medium. Ceny se předávaly na slavnostním galavečeru Svatováclavských slavností v Praze.

14. 9. 2022

Starobrno se na Starém Brně vaří už 150 let. Základy pivovarnictví zde položily jeptišky

Osm set let. Tak dlouho už se v Brně vaří pivo. Na začátku stáli král Václav I. a jeptišky, kteří v Brně založili tradici pivovarnictví. Od roku 1872 se jeho centrem stává pivovar na Starém Brně – Starobrno. Ten je tak už celých 150 let přirozeně silně spjat celou svou historií i současností s Brnem a svým regionem, na který je náležitě hrdý. Ačkoli zůstává jeden z nejstarších pivovarů u nás už druhým staletím na stejném místě, kolem něj se dělo mnohé.

13. 9. 2022

Slavnosti Piva Krušovice se vracejí: a je na co se těšit!

V sobotu 17. září se v pravé poledne otevřou brány Královského pivovaru Krušovice dokořán. Celý areál ten den bude patřit koncertům populárních českých skupin, doprovodnému programu a samozřejmě skvělému královskému pivu. Vstupné se neplatí, půllitr piva bude stát 20 korun.

7. 9. 2022

Piva z pivovarů Starobrno, Krušovice a Velké Březno zabodovala v soutěžních degustacích při Žatecké Dočesné 2022

Piva spadající pod pivovary skupiny HEINEKEN ČR získala na 65. ročníku Žatecké Dočesné hned několik ocenění. Třetí příčku ve své kategorii získal světlý prémiový ležák Starobrno Bitr. Hned dvě pomyslná stříbra si odnesli krušovičtí sládci za Krušovice Černé s karamelovou chutí v kategorii Tmavých výčepních piv a za Krušovice Hořké Nealko v kategorii Nealkoholických piv. Pozadu nezůstal ani pivovar Velké Březno, který se svým pivem Beránek Weizenbier obsadil druhé místo mezi Pšeničnými pivy.

6. 9. 2022

Pivovar Velké Březno zve na tradiční Den otevřených dveří

Populární Den otevřených dveří je po několikaleté pauze zpět! Brány pivovaru Velké Březno se návštěvníkům otevřou v sobotu 10. září. A všichni si přijdou na své: k dobré náladě zahrají populární kapely, připraveny budou i soutěže a závěrečný ohňostroj. Vstupné se neplatí, všechny druhy piv si lidé mohou koupit za dvacetikorunu.

30. 8. 2022

Velkolepý Den Starobrna se ponese v duchu oslav 150. narozenin pivovaru

Po několikaleté pauze, způsobené epidemií covidu, se návštěvníci konečně dočkají! V sobotu 3. září v pravé poledne se otevřenou brány pivovaru Starobrno dokořán. Tradiční Den Starobrna, konaný vždy o první zářijové sobotě, letos bude opravdu velkolepý: vždyť pivovar na Starém Brně slaví významné jubileum, přesně 150 let od svého založení. Celý den se tak ponese ve slavnostním duchu. Vstupné se neplatí a pivo bude stát pouhých patnáct korun za jeden „škopek“.

26. 7. 2022

Na rande se Zlatým Bažantem? Proč ne!

Bažanti platí za velké milovníky – na jednoho samečka připadá až deset bažantích slepic. Zlatý Bažant se svým prémiovým ležákem nemůže zůstat pozadu. V červenci se spolu proto můžete matchnout v nejpopulárnější seznamovací aplikaci!

25. 7. 2022

Krušovice mění vzhled obalů. Moderní design, který nezapomíná na tradici

Královský pivovar Krušovice letos mění design svého portfolia. V novém, modernějším pojetí nezapomíná na tradiční prvky značky. Spolu s designem mění piva i své názvy. Oproti původním upouští od přívlastku „královský“ a nové pojmenování vyzdvihuje chuťové atributy jednotlivých piv.

18. 7. 2022

Zlatopramen Radler s 0,0 % alkoholu přichází na řadu vždy, když už je léto kapku moc

Je perný letní den, kdy už jsou teploty kapku moc vysoko a nejraději byste vyměnili kancelář za deku u rybníka? Přesně pro tyto chvíle je tu Zlatopramen se svými Radlery s 0,0 % alkoholu. Svěží příchutě kombinující ovoce a bylinky jsou tím pravým osvěžením bez kapky alkoholu.

29. 6. 2022

Desperados a DJ Lucca hledají nové talenty z řad DJs. Přichází soutěž DJ No. 1 a jejího vítěze čeká léto na Ibize a vlastní track

Desperados, piva ochucená tequilou, symbolizují svobodu osobnosti, nespoutanost a temperament – vlastnosti, které se pojí i s kreativní tvorbou. Desperados proto i letos pokračuje v podpoře umění. Toto léto bude ve znamení hudby! Ve spolupráci s hudební televizí Óčko bude Desperados hledat talentované DJs v show DJ No. 1. V porotě soutěže zasedne i nejznámější česká DJ, DJ Lucca, která se stala i letní ambasadorkou značky Desperados.

25. 5. 2022

Pivovar Starobrno zve Brno na extra hořký ležák Bitr. Přijďte „na jedno“ přímo od čepu!

Starobrněnští sládci vyšli vstříc preferencím milovníků prémiového hořkého piva a na jejich přání uvařili ležák s hořkostí 35 IBU. Na čtyřikrát chmelený hořký ležák Bitr nyní zve pivovar celé Brno. Ochutnat brněnskou hořkost, na kterou jsou v pivovaru Starobrno právem hrdí, můžete v průběhu června na různých místech v Brně. Ležák vám načepují ve stylovém pojízdném výčepu.

9. 5. 2022

Královský pivovar Krušovice získal hned dvě ocenění Mezinárodního institutu kvality

Královský ležák 12 a nealkoholické pivo Královsky hořké nealko pivovaru Krušovice získaly ocenění Monde Selection. V letošním jubilejním 60. ročníku vybírala odborná porota ze 3 173 produktů z celého světa.

4. 5. 2022

Zlatou pivní pečeť si z 32. ročníku Mezinárodního pivního festivalu odneslo Starobrno a Zlatopramen. Krušovice a Velké Březno získaly stříbro.

Piva spadající pod pivovary skupiny HEINEKEN ČR získaly na 32. ročníku Mezinárodního pivního festivalu hned několik ocenění. Zlatou pivní pečetí byl ve své kategorii oceněn světlý ležák Starobrno Medium. Druhou Zlatou pečeť si sládci odnesli za Zlatopramen 0,0 % Radler s příchutí grep a rozmarýn.

13. 4. 2022

Velikonoce jinak? Proč ne!

Oslavte letošní Velikonoce v netradičním stylu společně se Zlatým Bažantem. O velikonočních svátcích nemusíte péct beránka, plést pomlázku a koledovat. Upusťte od běžných tradic a oslavte letos Velikonoce po svém! Zpestřete si rodinná setkání hrou, připravte netradiční pochutiny, naplánujte originální zábavu a užijte si svátky jinak. Společně se Zlatým Bažantem přinášíme několik tipů, jak na nevšední Velikonoce.

14. 3. 2022

Jste samoživitelka a chystáte se po mateřské dovolené zpátky do práce? Přinášíme vám tipy, jak si návrat zjednodušit

Návrat do práce po skončení rodičovské dovolené může být pro nejednu maminku i tatínka výzvou. BBýt rodičem malého dítěte ale nemusí nutně znamenat, že svou kariéru pověsíte na hřebík, a to ani pokud jste na výchovu dítěte sám či sama. Nabízí se spousta aktivit, které pro to můžete udělat. Jednou z nich je i speciální program Career Designer speciálně vytvořený organizací M.arter právě pro samoživitele, který podporuje společnost HEINEKEN.

2. 3. 2022

Pivovar Krušovice v nové kampani oceňuje sílu královského charakteru

Pivovar Krušovice spouští novou kampaň, ve které představuje komunikační koncept „Síla královského charakteru“. Ten vychází z upraveného positioningu značky vyzdvihujícího vyzrálost cílové skupiny, která není sebestředná, dokáže se postavit za druhé a za své morální hodnoty je po zásluze odměněna.

8. 2. 2022

Starobrněnští sládci vaří Zelené pivo. Už po sedmnácté

Nejznámější starobrněnský speciál – Zelné pivo – už se vaří. Letos po sedmnácté si s ním štamgasti zpříjemní Velikonoce.

14. 12. 2021

Krušovická Šalanda v Rakovníku znovu otevřela

Ikonická Šalanda na Husově náměstí v Rakovníku má nové provozovatele. Po několika měsících hledání se podniku ujali Lukáš Slavík a Jiří Škrdlant, kteří chtějí navázat na úspěšnou práci svého předchůdce Romana Jaška. Zásadní prioritou zůstává udržení vysoké úrovně gastronomie a pivní kultury.

3. 12. 2021

Překvapení na advent. Pivaři ochutnají nový Červený ležák

Starobrno zpříjemní pivařům v celém Česku letošní advent. Na trh posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.

19. 10. 2021

Nealko novinka i pivo pro panovníky. Královský pivovar Krušovice oslavuje 440 let

Královský pivovar Krušovice slaví kulatiny. Pivo se tady vaří bez přestání od roku 1581. Výročí 440 let od založení si místní pivovarníci připomínají novým nealkoholickým pivem, znovuotevřením muzea, ale také speciální zásilkou krušovického piva pro evropské královské dvory.

1. 9. 2021

Heineken® dává sportovním fanouškům další tři důvody k fandění

Heineken® představuje nová partnerství s UEFA a motoristickým sportem a spojuje fanoušky sportu světové úrovně.

1. 9. 2021

Podpořte současné umění a získejte unikátní malbu českých výtvarníků

Tři české výtvarníky inspirovala ochucená piva Desperados k vytvoření unikátních maleb. Ty můžete nyní vidět v prostorách kulturního HUBu Pekárna na pražské Letné a zapojit se do jejich dražby.

31. 8. 2021

HEINEKEN ČR od září řídí Andrea Vogliazzo

Novým generálním ředitelem HEINEKEN Česká republika se od září 2021 stává Andrea Vogliazzo. Andrea Vogliazzo střídá na pozici dosavadního ředitele Nikolaje Mladenova, který nově povede HEINEKEN v Egyptě. Andrea do Česka přichází z pozice generálního ředitele pro export ve Spojených státech amerických.

20. 7. 2021

Starobrno podporuje udržitelnost svých hospod: slunečníky, kelímky i POSM tiskoviny jsou z recyklovaných materiálů

Starobrno plně prosazuje aktuální trend udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Na sezónu do svých provozoven zajistí prodejní a propagační materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

19. 7. 2021

Slunečníky z PET lahví, kelímky z rPETu a tiskoviny z recyklátu. HEINEKEN ČR podporuje udržitelnost svých hospod

Pivovarnická skupina HEINEKEN ČR podporuje udržitelnost svých provozoven. Vybavila je doplňky z recyklovaných materiálů. Jde například o slunečníky z PET lahví, kelímky z recyklovaného plastu, podtácky či POSM tiskoviny z recyklovaného papíru.

7. 6. 2021

Samoživitelé znovunastartují svou kariéru. Rozšířit možnosti na trhu práce jim pomůže HEINEKEN ČR

Skupina HEINEKEN pomáhá samoživitelům nastartovat kariéru. Spouští finanční podporu programu Career Designer, plánuje také poskytovat odborníky pro další vzdělávací aktivity zaměřené na samoživitele.

26. 5. 2021

Pivovar Krušovice v kampani odhaluje Královsky hořké nealko

Pivovar Krušovice má své první Královsky hořké nealko. Představuje ho v kampani, která upozorňuje na jeho vysokou hořkost a plnou chuť, kterou pivaři znají od alkoholického piva.

19. 5. 2021

Starobrno spouští celonárodní spotřebitelskou soutěž o přenosné projektory

Starobrno vůbec spouští první celonárodní spotřebitelskou soutěž o velmi atraktivní ceny včetně projektorů k promítání filmů s příslušenstvím a spoustou pivních cen.

13. 5. 2021

Zlatopramen 0,0 % představuje svěží design plechovek a kampaň Nebuď kapku moc

Oblíbené produkty Zlatopramen 0,0 % alkoholu představují nový design plechovek pro všechny příchutě radlerů. Kromě toho značka spouští novou kampaň Nebuď kapku moc.

6. 5. 2021

„Proč ne!“ říká Zlatý Bažant. V kampani povzbuzuje ke spontánnosti a důvěře ve vlastní volbu

Jako ideální značka pro mileniály se nově profiluje pivo Zlatý Bažant z portfolia pivovarnického koncernu HEINEKEN. Právě na ně cílí v současné kampani, kde v hlavní roli vystupuje bažant s lidskýma rukama. V lidech chce podpořit zvídavost, otevřenost a vychutnávání si života naplno podle svého gusta

19. 4. 2021

Heineken chce do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality ve výrobě, do roku 2040 pak v celém hodnotovém řetězci

Heineken se chystá do roku 2030 dekarbonizovat svou výrobu, do roku 2040 pak celý hodnotový řetězec. Jde o první z řady ambicí, jež patří do programu Brew a Better World, a o důležitou součást nové strategie EverGreen zaměřené na vyvážený růst společnosti.

14. 4. 2021

Sousedské vztahy pandemie nezhoršila. Lidé se těší, až se sousedy zajdou na pivo

Češi nepociťují, že by se kvůli koronavirové krizi nějak výrazně odcizili svým sousedům. Vyplývá to ze zjištění pivovaru Starobrno. V průzkumu, který si nechal zhotovit, zjišťoval dopad pandemie na vztahy v sousedství.

29. 3. 2021

Štamgasti o populární zelenou třináctku nepřijdou. Vychutnají si ji bezpečně v klidu domova

Vzhledem k zavřeným restauracím se bude Zelené pivo nabízet z okýnek. Na místě venku se pít nesmí, proto Starobrno do svých hospod pošle praktické odnosky na čtyři kelímky. V prodeji bude od 1. dubna.

25. 3. 2021

Skupina Heineken pošle provozovnám přes sto milionů korun. Štamgasty do hospod láká s předstihem už před otevřením

Pivovary Heinekenu letos plánují do hospod zainvestovat až 106 milionů korun. Pomoci při přípravách na znovuotevření jim chce i nefinančními prostředky, například darováním nového ležáku Bitr či podpůrnými aktivitami při okénkovém prodeji.

25. 3. 2021

Starobrno zainvestuje do hospod zhruba 42 milionů korun. Štamgasty jim přivádí s předstihem už před otevřením

Starobrno daruje hospodám 10 tisíc kusů nového hořkého ležáku Bitr a podpoří je při okénkovém prodeji. Kromě toho se jim chystá vypomoct i finančními příspěvky.

25. 3. 2021

Pivovar Krušovice podpoří hospody před otevřením částkou 21 milionů korun. Zájem pivařů chce zvýšit novinkou

Až 13 milionů korun na investice pošle Pivovar Krušovice svým hospodám. Pomáhá jim připravit se na možné znovuotevření.

20. 7. 2020

Cider Lišácké jablko uvádí novou příchuť

Značka Lišácké jablko představuje novou příchuť – Meruňku. Ta je na českém trhu v sortimentu jablečných ciderů první s takto unikátní kombinací ovoce. Novinka posílí stávají lišácké duo Hruška a Jablko a nabídne tak českému spotřebiteli další oblíbenou chuť. Osvěžující alkoholický nápoj s jablečným základem lze zakoupit v plechových obalech s objemem 500 ml.

17. 12. 2020

Pivovary společnosti HEINEKEN ČR šetří vodou a snižují CO2 stopu

Společnost HEINEKEN ČR kontinuálně pracuje na zlepšování technologií ve svých pivovarech. Za posledních 5 let díky inovacím snížila spotřebu vody o 15 %. Na uvařený půllitr piva z pivovarů skupiny se nyní spotřebuje méně než 1,5 litru vody. Ochrana vodních zdrojů je jedním z hlavních pilířů strategie udržitelnosti světové a evropské jedničky ve výrobě piva a třetí největší pivovarnické společnosti v ČR. V oblasti snižování CO2 se společnosti HEINEKEN ČR daří emise kontinuálně snižovat. Od roku 2011 firma ve svých pivovarech snížila uhlíkovou stopu o 24 %. To díky efektivnějším postupům ve výrobě, udržitelnému využití odpadů z pivovarů a modernímu přístupu k dopravě.

18. 3. 2021

Starobrno představuje svoji hořkou novinku: Bitr

Extra hořká novinka má 35 jednotek hořkosti IBU a vznikla na přání štamgastů. Vyniká plnou chutí s příjemnou vyšší hořkostí a vyváženým řízem.

3. 9. 2020

Královský pivovar Krušovice otevírá nový sklad. Zjednoduší zásobování a ušetří náklady na dopravu

Přímo v areálu Královského pivovaru Krušovice byla uvedena do provozu nová skladová hala H3. Kompletní stavba, která zahrnovala i okolní komunikace, novou nákladní vrátnici a oplocení, už úspěšně prošla kolaudací. Kromě jednodušší logistiky také přinese úspory v nákladech na dopravu a navýšení kapacity.

22. 6. 2020

Zlatopramen Radler 0,0 % přichází s novou příchutí: Mandarinka s jasmínem

Značka Zlatopramen rozšiřuje své portfolio radlerů s nulaprocentním obsahem alkoholu o novou příchuť Mandarinka a jasmín.

8. 6. 2020

Dobré věci stojí za to objevit. Tipy na světová místa v Česku

Populární česká přírodní místa a památky očekávají letos v létě pořádný nával turistů.

5. 6. 2020

Starobrno uvádí letní kampaň na řemeslná piva. Dobré věci stojí za to objevit

Tradiční pivní značka Starobrno, patřící do portfolia společnosti Heineken, přichází s novou letní kampaní na nedávno uvedená řemeslná piva.

3. 6. 2020

Češi a Slováci se berou čím dál víc, hraje k tomu Zlatý Bažant

Češi a Slováci se milují čím dál víc. Ano, čísla hovoří jasně: počet manželství uzavřených v Česku mezi oběma národnostmi se za posledních šest let zvedl skoro o polovinu.

16. 4. 2020

Krušovice mění claim. Dočasně

Marketingová komunikace v době koronavirové krize mění zažitá pravidla. Své o tom ví také značka Krušovice, která ve spolupráci s reklamní agenturou ISOBAR připravila nový televizní spot.

16. 4. 2020

Pivovar Krušovice daroval PET lahve k distribuci dezinfekce

Pivovar Krušovice poskytl pomoc obyvatelům ve své domovské obci v souvislosti s omezením šíření rizika nákazy koronavirem.

3. 4. 2020

Start Zeleného piva se posouvá na lepší časy

Letošní Zelený čtvrtek bude poprvé po dlouhých letech bez Zeleného piva.

30. 3. 2020

Pivovar Starobrno pomáhá nemocnici

Pivovar Starobrno momentálně spolupracuje s Fakultní nemocnicí Brno. Dodává jí preformy, ze kterých se v pivovaru na speciální lince vyfukují, plní a balí PET lahve s pivem.

17. 3. 2020

Starobrno uvádí řadu řemeslných piv

Značka Starobrno rozšiřuje své portfolio o tři nové přírůstky v podobě řemeslných piv.

11. 3. 2020

Starobrno vyráží s ležákem dobýt celou republiku

Pivovar Starobrno spouští novou kampaň na podporu svého ležáku Starobrno Medium.

11. 2. 2020

Zelená třináctka na Velikonoce

Popatnácté! Zelené pivo letos oslaví půlkulaté narozeniny. Starobrněnští sládci ho vaří v těchto dnech, čepovat se začne jako každoročně na velikonoční Zelený čtvrtek.

Kontakt pro média

Dita Vašíčková

Kdy jste se narodil/a?