Pro média

29. 4. 2024

Restart kariéry po rodičovské dovolené, skloubení práce a rodiny, ale i pay gap. Ožehavá témata otevře konference Ženy zítřka

Matka, zaměstnankyně, podnikatelka, vychovatelka, hospodyně, partnerka – jedna žena, mnoho rolí. Při snaze skloubit kariéru a rodinu vyplouvá na povrch mnoho ožehavých témat, o kterých se konečně začíná pořádně mluvit. Ptáte se kde? Nezisková organizace M.arter společně s HEINEKEN ČR pořádá 24. května konferenci, která otevře témata, která nyní víc než kdy dříve hýbou českou společností. Konference o rodičovství, kariéře a rovných příležitostech nabídne praktické rady, inspirativní příběhy a networking na jednom místě. Záštitu nad konferencí převzala zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková.

Proč?

Protože věříme, že je nezbytné otevřeně diskutovat o tématech, která jsou důležitá, ale často se přehlížejí. Cítíme potřebu podporovat a posilovat ženy ve všech sférách jejich života a ukázat aktuální stav v české společnosti. Ženy zítřka, konference o rodičovství, kariéře a rovných příležitostech, je tady nejen pro nás, ale hlavně pro ženy budoucí generace, naše dcery a jejich partnery, naše syny.

 

„Po úspěšném Dni pro samoživitele, který jsme pořádali v minulém roce, jsme se rozhodli na loňský rok navázat a i letos uspořádat akci, na které se potkáme nejen s rodiči-samoživiteli osobně. Účastnice a účastníci konference Ženy zítřka dostanou jedinečnou možnost vyslechnout příběhy inspirativních osobností, které dokázaly rozvinout svůj potenciál navzdory předsudkům. Konference je určena všem rodičům. Čekají vás panelové diskuze, příklady z dobré praxe a přednášky od odborníků s radami a tipy, jak naplno žít všechny své role bez přepracování a vyhoření, vyjednávat nebo tvořit svou osobní značku,“ uvádí Andrea Bohačíková, CEO a zakladatelka M.arter.

 

Pro koho?

Konference je určena široké veřejnosti, zúčastnit se tak může kdokoliv. To i díky tomu, že je online a přihlásit se je možné na webových stránkách zde. Konference je tady pro všechny, kteří témata vnímají jako důležitá, ať jsou to rodiče, budoucí rodiče nebo rodiče-samoživitelé. Právě samoživitelé patří k jedné z finančně nejohroženějších skupin ve společnosti a nenahrává jim ani současná nelehká ekonomická situace nebo nabídka na trhu práce, která pouze v malé míře nabízí práci na částečné úvazky. HEINEKEN ČR proto dlouhodobě podporuje organizaci M.arter a již od roku 2021 je také hlavním partnerem programu Restart kariéry: pro samoživitele. Cílem programu je pomoci rodičům-samoživitelům otevřít dveře k novým pracovním příležitostem, a to zcela zdarma.

 

„Téma rodičů-samoživitelů a jejich uplatnění na trhu práce je pro nás v Heinekenu stěžejní a k řešení tohoto problému se snažíme aktivně přispívat i jako zaměstnavatel. Kromě toho nám ale dává smysl také podpora organizací, jako je M.arter, který již díky programu Restart kariéry pro samoživitele pomohl znovu nastartovat kariéru mnoha spokojeným účastnicím. Konferenci Ženy zítřka vidíme jako další možnost, kde mohou rodiče získat cenné informace, inspirovat se od zajímavých osobností a nasbírat neméně cenné kontakty. Věřím, že témata letošní konference jsou velmi aktuální a důležitá a že M.arter oslovil skvělé odborníky a odbornice, kteří k nim mají hodně co říct,“ říká za HEINEKEN Dita Jacobson, Corporate Affairs manažerka.

 

Témata konference?

  • Gender Pay Gap: jak se postavit rozdílům ve mzdách mužů a žen
  • Child Penalty: dlouhodobý negativní dopad mateřství na výdělky žen
  • Rodičovství vs. kariérní plán: vliv rodičovství na profesní dráhu žen
  • Zkušenosti rodičů-samoživitelů: pohled zblízka na jejich výzvy i vítězství
  • Restart kariéry po rodičovské: jak naskočit zpátky do pracovního procesu
  • Prorodinná politika firem v praxi: jak některé firmy pečují o rodiče
  • Networking: navazování nových kontaktů je skvělý start při hledání práce

 

Kdo jsou spíkři konference?

„Podpora žen je moje srdcové téma a čím více se o tomto tématu bude mluvit, tím pravděpodobnější bude, že nastane v téhle společnosti změna,“ říká Aneta Martínek, spoluzakladatelka HolkyzMarketingu, spoluzakladatelka HolkyzByznysu a máma.

 

Jak vypadá žena zítřka podle Petry Drahoňovské, kariérové poradkyně, několikanásobné držitelky národní ceny a mámy. „Zítřek beru jako tu světlejší budoucnost, takže tato žena si může volit život jaký chce, aniž by ji za to někdo neustále hodnotil,“ říká Petra.  

 

S Alžbětou Mangarellou v tom nebudete sami. „V dialogu se lépe přemýšlí. Ženy slaďující rodinu a práci mohou sdílet své zkušenosti, ujistit se, že v tom nejsou samy, a načerpat inspiraci,“ říká ekonomka a máma 2 dětí.  

 

„Když teď budu táta na plný úvazek, věřím, že si to budu pamatovat celý život,“ komentuje svou situaci Ladislav Veselý, ex-CEO Slevomatu a muž, který v květnu nastupuje na rodičovskou dovolenou.

 

Lenka Mrázová, Leadership Mentor, Business & Team koučka a inspirátorka reaguje na konferenci: „Pracuji s lidmi všech generací. Často se učím nové věci, dělám je jako jedna z prvních osob v ČR. Vím, znám a konám k tématu Ženy zítřka hodně. Mám co předat. Ráda předám.“

 

Konference je dotovaná Heineken ČR a můžete se k ní připojit prakticky odkudkoliv. K dispozici jsou už jen online vstupenky dostupné za symbolickou částku 99 Kč namísto 1 700 Kč. Přidejte se na odpoledne nabité tématy, která vás mnohdy zvednou ze židle a jen tak na ně nezapomenete. Samoživitelky a samoživitelé mají vstup na akci zdarma – jejich lístky hradí v rámci partnerství HEINEKEN ČR. Více informací včetně přihlášky na konferenci naleznete na webových stránkách.

Kdy jste se narodil/a?