Pro média

30. 3. 2020

Pivovar Starobrno pomáhá nemocnici. Preformy PET lahví jsou vhodné pro odběry vzorků potenciálních pacientů s COVID-19

Brno, 30. března 2020 – Pivovar Starobrno momentálně spolupracuje s Fakultní nemocnicí Brno. Dodává jí preformy, ze kterých se v pivovaru na speciální lince vyfukují, plní a balí PET lahve s pivem. Nyní preformy našly také jiné využití. Slouží na odběrových místech k uložení odebraných vzorků lidí s podezřením na nákazu COVID-19. Zatím pivovar nemocnici dodal 3000 preforem.

Jak se to u dobrých nápadů stává, za vším byla náhoda. Náměstek bohunické nemocnice profesor MUDr. Ondřej Ludka, Ph.D. před časem navštívil pivovar Starobrno, aby si ho prohlédl při exkurzní trase, určené veřejnosti. Její součástí je i prohlídka PET linky z ochozu. Pan profesor si po čase vzpomněl, že preforma ze speciálního plastu se šroubovacím uzávěrem, navíc z nerozbitného materiálu, by se lékařům hodila při odběrech vzorků testovaných lidí.

Odběry do preforem Starobrna se uskutečňují ve stanech před nemocnicí. „Prozatím jsme nemocnici předali prvních 3000 kusů, do budoucna počítáme s dalšími dodávkami podle potřeby. Jsme rádi, že můžeme takto pomoci,“ uvedl ředitel pivovaru Starobrno Karel Honegr.

„Velmi mě potěšilo, že preformy ze Starobrna našly takové nečekané uplatnění. Jsem proto rád, že přispějeme k řešení současné složité epidemiologické situace doslova v první linii. Až vše pomine, rádi zdravotníky pozveme na prohlídku pivovaru,“ uvedl Milan Schramm, ředitel výroby a logistiky společnosti HEINEKEN ČR, do které Starobrno patří.

Starobrno pomáhá i dalším zdravotníkům. Právě teď pivovar například poslal dodávku nealkoholických Radlerů zaměstnancům Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

Kdy jste se narodil/a?