Pro média

10. 7. 2023

 Zažít pivovar jinak, letos v létě už podruhé. Starobrno zve na další sousedskou akci

 

Pivovar Starobrno zve letos už podruhé na návštěvu „k sobě domů“. Za skvělou muzikou, zábavou a samozřejmě pivem se lidé mohou vypravit 15. července a zpestřit si tak prázdninové odpoledne a večer. Vstupné se neplatí, jeden „škopek“ starobrněnského piva bude stát 30 korun.

 

První ze série letních akcí se v pivovaru konala v sobotu 3. června – a počasí návštěvníkům opravdu přálo. Snad tomu tak bude i při další pivní slavnosti v sobotu 15. července, která se uskuteční opět dolním nádvoří od 14:00 do 22:00 hodin. Vstup bude z ulice Hlinky.

 

Na příznivce Starobrna v průběhu odpoledne čekají opět hudební vystoupení, tentokrát kapela Meeting Point a vystoupení Vojtaana, občanským jménem Vojtěcha Záveského – hudebníka, herce a stand-up komika. Vojtaano je například autorem hudby k populárnímu seriálu a komedii Vyšehrad:Fylm.

 

Na Vojtaana se ale návštěvníci mohou těšit hned dvakrát. Spolu se svými kolegy Nastym a Arnoštem Frauenbergem vystoupí v Comedy Show s názvem Zakázaný Rádio – LIVE. Improvizace či skeče všem třem stand-up komikům rozhodně nejsou cizí, takže slibují opravdu neotřelou zábavu. Ostatně pánové jsou známí i těm, kdo poslouchají rádio, a to z pravidelného pořadu Brzda Evropy 2 aneb jakoby show.

 

 

Stejně jako při minulé pivní slavnosti Starobrno připravilo i další program se stejným cílem: navodit příjemnou sousedskou atmosféru tak, aby se návštěvníci cítili dobře. Sázkou na jistotu tak jsou vždy populární exkurze do pivovaru, u příležitosti této pivní slavnosti opět zdarma. Zájemci si s průvodcem projdou všechny hlavní provozy – varnu, prostory, kam ústí cylindrokonické tanky k dokvašování piva a z ochozu si prohlédnou linku k vyfukování, plnění a balení PET lahví. Lidé se na místě dozvědí vše o výrobě piva i používané technologii. Uvidí tak, jak dlouhá cesta vede od vstupních surovin po orosený půllitr na stole. A na závěr ochutnají nefiltrovaný ležák Bitr v pravém ležáckém sklepě. Součástí výkladu je i přiblížení historie pivovarnictví na starém Brně i samotného pivovaru, který vloni oslavil kulaté narozeniny – 150 let. Čerstvě nabité vědomosti pak mohou zúročit třeba v pivním kvízu, a vyhrát tak pěknou cenu.

 

 

Poslední pivní slavnost pivovar naplánoval na 9. září, kdy návštěvníky čeká nejnabitější program. Tentokrát se uskuteční na horním nádvoří pivovaru od 14:00 do 22:00 hodin. Vstup nebude z ulice Hlinky, ale horní branou pivovaru.

 

Přijďte si užít i druhou pivní slavnost, srdečně vás všechny zveme!

  

Pivovar Starobrno na Starém Brně vloni oslavil velké výročí: 150 let od svého vzniku. Dnes jde o moderní pivovar, který zachovává tradiční výrobní postupy a používá ty nejlepší moravské a české suroviny. Portfolio starobrněnských piv zahrnuje světlé výčepní pivo Staré Brno, nejpopulárnější jedenáctku Medium a ležák Bitr. Ten vznikl v roce 2020 na přání pivařů a stal se vůbec nejvíc hořkým pivem v historii Starobrna. Neodmyslitelnou velikonoční tradicí se stalo Zelené pivo, čepované na Zelený čtvrtek. Značce Starobrno se pravidelně daří umisťovat na předních příčkách v degustačních soutěžích. V roce 2017 získal světlý ležák Starobrno Drak druhé místo v soutěži Zlatý soudek Pivex. Na Pivu České republiky se umístil světlý ležák Starobrno Medium na třetím místě. Starobrno Drak i Starobrno Medium uspěly i v soutěži České pivo – obě piva získala ve svých kategoriích druhé místo. V roce 2018 zatím starobrněnská piva získala dvě druhá místa na Zlaté pivní pečeti. Starobrno Medium se dále umístilo jako třetí v soutěži Zlatý soudek Pivex. Stejné umístění Medium získalo na Pivexu o rok

 

 

 

 

 

později. Naposledy Starobrno Medium zabodovalo v roce 2022 na Zlaté pivní pečeti a Českém pivu, kdy v obou soutěžích získalo první místa v kategorii světlých ležáků. BITR pak v témže roce uspěl na Pivexu s třetím místem. Letos si Bitr úspěch s třetím místě na Pivexu zopakoval.

Kdy jste se narodil/a?