Pro média

16. 4. 2020

Pivovar Krušovice daroval PET lahve k distribuci dezinfekce

Krušovice, 16. dubna 2020 – Pivovar Krušovice poskytl pomoc obyvatelům ve své domovské obci v souvislosti s omezením šíření rizika nákazy koronavirem. Jeden a půl litrové PET lahve, jež jsou běžně plněny pivem, poslouží jako nádoby k distribuci dezinfekce. Mezi občany Krušovic se tak dostane 600 kusů lahví s dezinfekčním roztokem. 

Využití prázdných PET lahví k plnění dezinfekcí pro následnou distribuci mezi občany obce Krušovice napadlo Michala Rouče, ředitele pivovaru Krušovice, když se dozvěděl, že obec potřebuje nádoby na potřebnou tekutinu pro své obyvatele. „Jsme rádi, že se může pivovar zapojit svými prostředky do aktivní pomoci obyvatelům obce. Věříme, že každá taková podpora má smysl,“ uvedl Michal Rouč.

„Darované prázdné PET lahve nám pomohou při rychlém zásobení dezinfekce našich občanů a zároveň ušetří obci náklady, které by byly s objednávkou nádob spojené. Spolupráci s místním pivovarem jsme uvítali a těší nás, že nám v těchto časech nabídli proaktivně pomocnou ruku,“ dodává starostka obce Krušovice Markéta Fröhlichová.

Krušovice byly jako jediný pivovar u nás po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když ho v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Od té doby zde krušovičtí sládci vaří pivo bez přerušení. Do portfolia krušovického pivovaru patří především Řízná 10 a Královská 12, součástí portfolia jsou také Krušovice Černé a Krušovice Pšeničné a od loňského roku čepovaný ležák 11 Mušketýr. Krušovická piva pravidelně bodují na prestižních degustačních soutěžích doma i v zahraničí. Výrazným úspěchem se v roce 2018 stala stříbrná medaile ze soutěže Monde Selection pro Krušovice Imperial. Doma Krušovická 12 uspěla na několika soutěžích – získala třetí místo na Zlaté pivní pečeti v Českých Budějovicích, třetí místo na Zlatém poháru Pivexu v Brně a druhé místo na Pivu České republiky v Českých Budějovicích. Řízná 10 skončila na prvním místě na Dočesné v Žatci. Královský pivovar Krušovice je známý i svými exkurzemi. Pravidelně také pořádá i speciální exkurze a kurzy pivního sommeliérství pro opravdové pivní znalce.

Kdy jste se narodil/a?