Pro média

13. 4. 2022

Oslavte letošní Velikonoce v netradičním stylu společně se Zlatým Bažantem. O velikonočních svátcích nemusíte péct beránka, plést pomlázku a koledovat. Upusťte od běžných tradic a oslavte letos Velikonoce po svém! Zpestřete si rodinná setkání hrou, připravte netradiční pochutiny, naplánujte originální zábavu a užijte si svátky jinak. Společně se Zlatým Bažantem přinášíme několik tipů, jak na nevšední Velikonoce.

Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný! Ale jaké barvy letos letí? Tradiční jsou dávno passé, sáhněte po zlaté! Trendů se drží i Zlatý Bažant, který prémiový ležák zabalil do zářivě zlatého vejce vyrobeného v dílně PrusaLab. Za koledou pro tentokrát nepůjde, rozhodl se odvázat a ukázat, že Velikonoce nejsou jenom o tradicích a zvycích.

Unikněte Velikonocům

Postavte tým a vydejte se vstříc adrenalinu, přemýšlení a zábavy na únikovou hru. Magický orloj, útěk z Alcatrazu nebo záhada korunovačních klenotů? Výběr je více než lákavý. Jak dobře se dokážete zorientovat v neznámém prostoru, najít všechny indicie, vyřešit hádanky a uniknout z místnosti ve stanovený čas?

Beránek už není in, zkuste mini mazance

Tak co si letos upečeme? Namísto beránka, který se občas nevyvede, jak by měl (schválně zadejte do vyhledávače sladké zrůdičky), vsaďte na mini mazance s mandlemi z pár ingrediencí. Jsou rychlé, snadné na přípravu a hosté se po nich budou moci utlouct. Místo klasického vaječňáku pak zkuste likér s domácím slaným karamelem. Tato kombinace jednoznačně zaručuje úspěch.

Pomozte přátelům bažanta s výstavbou hnízda

V období Velikonoc si mnoho ptáků chystá hnízda pro své rodiny. Pokud rádi posloucháte na zahradě ptačí zpěv, můžete jim pomoci s jeho stavbou. Jen při shánění vhodného materiálu se budoucí rodiče nalétají mnoho kilometrů. Když na zahradě necháte zbytky vlny, možná uvidíte vrabčáka nebo sýkorku, jak si vzácnost odnáší v zobáčku. Na výstelce hnízda, která musí být měkká a teplá, si ptáci dávají záležet – vajíčka i mláďata budou jako v bavlnce.

Místo vajíček a sladkostí pořádný výšlap

Oklepat pohorky, do ruky mapu, do termosky čaj a jde se pokořit některý z českých vrcholů. Který z nich si vyberete? Sněžku, Praděd nebo Lysou horu? Ať už se vydáte kamkoliv, ani s jedním cílem nešlápnete vedle. České hory totiž mají něco do sebe a dokážou okouzlit každého. Na cestě za dobrodružstvím se to vždycky lépe táhne v partě, proto nezapomeňte na výpravu vzít i své kamarády!

Tip Zlatého Bažanta:

Prémiový ležák Zlatý Bažant si získá milovníky piva svým správným řízem a vyváženou středně plnou chutí. Ta po napití přechází v příjemnou hořkost, která v závěru postupně doznívá. Čichovým buňkám zalahodí výrazným chmelovým aromatem, které mu dodává pečlivě vybíraný chmel. Sytou zlatožlutou barvu získává díky kvalitnímu sladu. Vychutnat si ho můžete správně vychlazený, ať už z láhve, nebo z plechovky.

Doporučená cena: láhev 18,90 Kč, plechovka 20,90 Kč 

Kdy jste se narodil/a?