Pro média

10. 8. 2023

Pivovar Starobrno má novou ředitelku. Stala se jí Klára Konupčíková

 

Klára Konupčíková se stává ředitelkou pivovaru Starobrno na dobu neurčitou. Tuto funkci už vykonávala coby dočasný Brewery Leader od listopadu 2022 a měla tak příležitost poznat a načerpat zkušenosti s operativním i strategickým řízením celého pivovaru. Ve Starobrně jde historicky o první ženu na pozici ředitelky.

Klára Konupčíková vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze se zaměřením na pivovarství a sladařství. Svůj profesní život Klára už od absolutoria VŠ spojila s pivovarem Starobrno, kde působí déle jak šestnáct let. Jak to ve Starobrně chodí, i vysokoškoláci procházejí celým výrobním kolečkem. Klára tak v roce 2007 nastoupila jako dělník ve výrobě, kde začínala jako pomocník na varně, vypracovala se na vařiče a dále pokračovala jako technolog na stáčírnách a ve výrobě. Po mateřské dovolené si Klára vyzkoušela pozici bezpečnostního technika a TPM koordinátora. Po třech letech se vrátila do výroby jako vedoucí výroby a nakonec jako sládková.

Čeho si nová ředitelka nejvíce cení, pokud by se měla za dlouhou kariérou ve Starobrně ohlédnout zpět? „Bylo toho za ta léta samozřejmě hodně. Vzpomínám například na to, že jsem si vyzkoušela vaření piva ještě v původní, staré varně, a na dobu, kdy se od roku 2008 budovala naše současná nová varna. Když jsem pracovala jako technolog stáčíren, zaváděli jsme nepasterizované pivo. Byla jsem od počátku při budování první PET linky v celé České republice,“ uvedla Klára Konupčíková. „Z dalších mimořádných okamžiků bych zavzpomínala na prosinec 2016, kdy se poprvé podařilo dosáhnout hranice jednoho milionu uvařeného piva za uplynulý rok,“ dodala.

Klára Konupčíková ale nepřipisuje hodnotu pouze velkým úspěchům – věnuje pozornost každodenním drobným výkonům a krokům, které vedou k dlouhodobým cílům. Oceňuje tak práci svého týmu, který považuje za klíčovou součást úspěchu.

Pro Starobrno má ředitelka jasnou vizi. Zaměří se primárně na kvalitu piva, rozvoj pivovaru, podporu inovací, jako například Bitr, a také přechod na obnovitelné zdroje energií. K tomu Klára Konupčíková dodává: „Starobrno leží v srdci města, byla bych moc ráda, kdyby se pivovar víc otevřel veřejnosti, abychom umožnili lidem nahlédnout do zákulisí výroby piva, a aby se k nám rádi vraceli.  Co se týká kvality, ta je u nás na prvním místě a věnujeme ji mimořádnou pozornost. V neposlední řadě je pro nás zásadní i odpovědnost vůči okolí. Postupně přecházíme na obnovitelné zdroje s ambicí snížit CO2 do dvou let až o 50% vůči roku 2018.“

Ve svém volném čase se Klára nejvíce věnuje své rodině. Společně rádi cestují, věnují se geocachingu, poznávají nová místa. Léto spolu tráví na moři pod plachtami a v zimě na horách. Když má čas jen pro sebe, ráda čte detektivní příběhy, lenoší nebo si zajde na dobré pivo s přáteli.

Kdy jste se narodil/a?