Pro média

1. 9. 2021

Tři české výtvarníky inspirovala ochucená piva Desperados k vytvoření unikátních maleb. Ty můžete nyní vidět v prostorách kulturního HUBu Pekárna na pražské Letné. Do 9. září probíhá také online dražba děl, jejíž výtěžek půjde na podporu Nadace pro současné umění Praha. Do dražby se prostřednictvím portálu aukro.cz můžete zapojit i vy!

Umělecká díla výtvarníků Vladimíra Strejčka, Karla Cettla a Marka Kulhavého, která v rámci projektu vznikla, jsou unikátní v tom, že spojují netradiční materiály i techniku tvorby. Vznikala totiž na plexisklo, reverzně a celý proces tvorby zaznamenávala kamera. Naživo si je můžete prohlédnout až do 13. září v letenské Pekárně – kulturním HUBu s dvěma galeriemi na adrese Dukelských hrdinů 500/25a, Praha 7.

„Těší nás zájem o současné umění a jeho podporu i ze strany komerčních značek, které pomáhají šířit povědomí o české tvorbě,“ komentuje iniciativu ředitel Nadace pro současné umění Ludvík Hlaváček.

Všechna tři díla jsou dražena prostřednictvím portálu aukro.cz. Přihazovat je možné do 9. září. Celý výtěžek dražby půjde na podporu Nadace pro současné umění Praha.

Získejte unikátní dílo Desperados Sangré Vladimíra Strejčka / konec dražby 21:10 hod.

Získejte unikátní dílo Desperados Original Máry Čmáry / konec dražby 21:15 hod.

Získejte unikátní dílo Desperados Mojito Karla Cettla / konec dražby 21:20 hod.

O Nadaci pro současné umění Praha

Cílem činnosti NSU Praha je podpora rozvoje současného výtvarného umění jako důležité součásti harmonicky se rozvíjející občanské společnosti. Program nadace je navržen jak k podpoře svobodné, ideologií ani komerčními tlaky neovlivněné tvořivosti individuálních umělců, tak k posílení sociální role výtvarného umění.

Kdy jste se narodil/a?