Pro média

3. 12. 2021

Brno, 3. prosince 2021 – Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.

Jak sám název napovídá, pivo má krásnou rubínovou barvu. Vděčí za ni kombinaci světlého ječného sladu a použitých bylin, jednou z nich je ibišek súdánský. Kdo chce ovšem novinku čepovanou pouze ze sudů ochutnat, musí si pospíšit. Sládci letos uvařili limitovanou várku jedinečného Červeného ležáku  a jsou zvědaví na zpětnou vazbu od štamgastů a hospodských, aby příští rok nové pivo případně ještě doladili. Ostatně podobně se před časem postupovalo i při uvedení ležáku Bitr, který se na trhu dočkal velkého úspěchu.

Červený ležák má výrazněji doznívající hořkost a plnou chuť. Extrakt původní mladiny (lidově řečeno stupňovitost) je 12,5 % hm. a hořkost 27 EBU. Doufáme, že si pivaři Červený ležák užijí s rodinou či přáteli. Bylo by pochopitelně našim největším přáním, aby si ho postupně oblíbili stejně jako Zelené pivo, náš neslavnější velikonoční speciál,“ konstatoval jeden z autorů receptury, vrchní sládek Jiří Brňovják.

Nejvíce Červeného ležáku budou mít k dispozici štamgasti v Brně, k dostání ale bude i na ostatních místech republiky. Užijte si s novinkou advent i vy! Ve vybraných hospodách bude k dostání už od tohoto víkendu.

Kdy jste se narodil/a?