Pro média

15. 5. 2024

Pivovar Starobrno opět otevírá své brány. Letos celkem třikrát

 

Po loňské úspěšné premiéře konceptu Zažij pivovar jinak čekají návštěvníky i v tomto roce celkem tři pivní slavnosti. Uskuteční se vždy o sobotách: 25. května, 22. června a 14. září. Nejbližší květnová akce se bude konat ve spodní části pivovaru se vstupem z ulice Hlinky. Vstup je volný, začátek je v 16:00 hodin.

 

Návštěvníci jsou zvyklí do Starobrna chodit na hudební vystoupení a letos se hodně myslelo také na mladší generaci.  Od 17:00 hodin tak zahrají Maniak a Orion, od 19:30 vystoupí DJ Chocolatic a na závěr od 21:00 hodin Tafrob.

 

Na pódiu se uskuteční i další program – například pivní kvíz. Otázky bude pokládat moderátor a soutěžící mohou vyhrát starobrněnské ceny.

 

Jako každoročně se budou po celé odpoledne konat i exkurze do výrobních prostor pivovaru. První zájemci s průvodcem se pivovarem projdou hned od 16:30 hodin, poslední prohlídka se na trasu vydá v 19:30 hodin. Exkurze končí degustací v ležáckém sklepě pivovaru a jsou v tento den zdarma. Registrace na místě u hostesek.

 

Ke každé akci v pivovaru samozřejmě patří starobrněnské pivo a něco dobrého k snědku. Vše bude k dispozici ke koupi ve stáncích přímo v místě konání. Letošní rok ale také startuje úplná novinka, na kterou jsou mnozí zvyklí z hudebních festivalů a dalších akcí. Za pivo a občerstvení se v areálu nebude platit hotovostí, ale kartou nebo čipem, na který si návštěvníci nahrají hotovost na nabíjecím místě.

Kdy jste se narodil/a?