Pro média

31. 8. 2021

Novým generálním ředitelem HEINEKEN Česká republika se od září 2021 stává Andrea Vogliazzo. Andrea Vogliazzo střídá na pozici dosavadního ředitele Nikolaje Mladenova, který nově povede HEINEKEN v Egyptě. Andrea do Česka přichází z pozice generálního ředitele pro export ve Spojených státech amerických.

Andrea Vogliazzo spolu s management týmem bude nadále posilovat pozici HEINEKENU v České republice s cílem stát se silnou dvojkou na českém pivním trhu. Jeho prioritou bude především růst podílů prémiových výrobků v portfoliu HEINEKEN a s tím spojený růst tržeb. Zároveň bude také pokračovat v optimalizaci E2E nákladů a současně se zaměří i na nová, aktuální témata, jako je dlouhodobě udržitelný růst a společenská odpovědnost v rámci globální strategie EVERGREEN v České republice.

„Jsem hrdý na to, že povedu společnost v zemi, jako je Česká republika, která je proslulá svojí pivní kulturou. Je to zajisté také výzva, na kterou se těším. Mám v plánu navázat na úspěšné kroky mého předchůdce a firmu dál rozvíjet,“ dodává Andrea Vogliazzo.

Andrea Vogliazzo působí ve skupině HEINEKEN od roku 1998, kdy prošel v rodné Itálii pozicemi v komerční části organizace. V roce 2001 přijal pozici v Nigérii, kde řídil projekt rozjezdu lokální výroby piva Heineken® v této zemi. V roce 2005 pak přesídlil do Ameriky na pozici country managera v Portoriku. V roce 2010 byl jmenován generálním ředitelem skupiny HEINEKEN Kanada.

Do Prahy se Andrea Vogliazzo přesouvá z pozice generálního ředitele pro export ve Spojených státech amerických, který pokrývá zhruba 40 zemí tohoto kontinentu prostřednictvím joint ventures či ve spolupráci s externími distributory. Spolu se svým týmem dosáhl Andrea díky zaměření na rozvoj businessu, ale zároveň i náklady, téměř dvojnásobného nárůstu tržeb a provozního zisku a v absolutních číslech ztrojnásobení zisku v průběhu jeho působení v této funkci. Mezi jeho poslední úspěchy patří strategické akvizice na peruánském a ekvádorském trhu.

Ve volném čase Andrea rád cestuje s manželkou a třemi dcerami, čte, běhá a lyžuje. I proto se velmi těší na objevování České republiky a její kultury.

Kdy jste se narodil/a?