Pro média

28. 8. 2023

Program Restart kariéry pro samoživitele, za nímž stojí organizace M.arter a Heineken ČR, spouští podzimní kolo

Restart kariéry, intenzivní online program zaměřený na kariérní růst rodičů samoživitelů, otevírá podzimní kolo. Šest vybraných přihlášených zájemců získá navíc účast v programu zcela zdarma. Své přihlášky můžete posílat do 7. září 2023

Podzimní cyklus programu Restart kariéry zaměřeného na pomoc rodičům samoživitelům v oblasti kariérního růstu začne 12. září 2023 a bude probíhat do 31. října 2023. Přihlásit se může každý rodič samoživitel, který musí nebo chce ve svém kariérním životě udělat větší změnu, nebo například i rodiče po mateřské dovolené. Celý program vede zkušená lektorka Petra Drahoňovská, vícenásobná držitelka Národní ceny kariérového poradenství.

 Program vznikl pod taktovkou organizace M.arter za podpory pivovarnické skupiny Heineken ČR. „V Heinekenu chápeme, jak komplikované postavení mohou mít na trhu práce rodiče samoživitelé nebo rodiče po mateřské či otcovské dovolené a snažíme se jim u nás pracovní prostředí maximálně přizpůsobit. Také proto otevíráme již třetí cyklus úspěšného programu Restart kariéry, který dlouhodobě podporuje rodiče, a obzvláště samoživitele, v rovných příležitostech na trhu práce," dodává Dita Jacobson, Corporate Affairs Manager společnosti Heineken Česká republika.

 Společnost M.arter tu pro rodiče je již od roku 2019. Její hlavní misí je pomáhat rodičům, kteří chtějí rozvíjet svůj potenciál i s malými dětmi a také zaměstnavatelům, kteří jdou v tomto odvětví příkladem. Cílem M.arteru je sladit rodinný život s kariérou dle potřeb každého rodiče. „Kurz Restart kariéry nám dává opravdový smysl. A to nejen pro vytvoření skvělé podpůrné komunity, ale hlavně proto, že se během něj účastníci dozví a naučí velice praktické dovednosti jako je sebeprezentace, zaměření se na své talenty, naučí se nasměřovat svou kariéru a mnoho dalšího. Prakticky se připraví k pohovoru, celému procesu přijímání, a pak je nic nezaskočí," vysvětluje Andrea Bohačíková, CEO&founder M.arter.

Zdroj_ Kateřina Ceralová, Marter 2.jpg

Během jednotlivých lekcí si účastníci vyzkoušejí pracovat na různých projektech individuálně, ale i v menších skupinách. Z každého setkání si jednotlivci odnesou úkol, který slouží k podpoře profesního růstu a dalších kroků v této oblasti. Účastníci se také seznámí a aktuálními trendy na trhu práce a naučí se, jak vylepšit svou osobní prezentaci. Celkem tak získají 16 hodin intenzivního osobního a kariérního rozvoje, na jehož konci si budou moct vyzkoušet pohovor nanečisto s HR náborovým oddělením ze společnosti Heineken ČR. Po úspěšném dokončení kurzu obdrží jeho účastníci certifikát o absolvování online programu Career Designer.

 Úspěšnost a reálný dopad programu a jeho předchozích běhů potvrzují i sami účastníci:

 „Díky za možnost účastnit se kurzu Restart kariéry pro samoživitelky Byl pro mě neuvěřitelně přínosný. Cítím se sebevědoměji a lépe si uvědomuji svou hodnotu, díky tomu, že jsem zrevidovala veškeré své zkušenosti a dovednosti. Vytvořila jsem si kvalitní a vypovídající životopis, zmapovala své možnosti uplatnění, získala lepší přehled o možnostech trhu práce. To vše díky úkolům, které bylo třeba zpracovat a konzultacím s lektorkou Petrou Drahoňovskou. Petra má profesionální, pečlivý, milý a individuální přístup a za to jí patří velký dík. Na závěr kurzu jsem absolvovala pohovor nanečisto s personalistkou z firmy Heineken. Získala jsem od ní zpětnou vazbu na svůj projev a nový životopis, a to vnímám jako velký bonus. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se nacházejí na profesní křižovatce a hledají, kterým směrem se vydat.“ (Anna Šperlová)

Online setkání z kurzu Restart kariéry.png

 „Díky programu a skvělé lektorce Petře jsem si dokázala srovnat svoje hodnoty, pojmenovat silné stránky, nehroutit se z těch slabých, a naopak je přijmout jako svou součást. Do kurzu jsem nastupovala s tím, že moje dosavadní pracovní zkušenosti v neziskovém sektoru jsou nepřenositelné do rychlého business světa. Nedokázala jsem pojmenovat svou práci moderními termíny. Připadala jsem si nezařaditelná. Odcházela jsem z kurzu s jasně definovanými obory, kde mohu najít uplatnění. A k tomu všemu jsem si odnesla skvěle zpracované CV, profil na LinkedIn a mnoho tipů na prohloubení znalostí a získání dalších informací. Sebejistotu a hlavně klid." (Eliška Kofroňová)

Vice o programu se dozvíte na https://marter.cz/vzdelavani-restart-kariery/, kde se do programu můžete přihlásit až do 7. září 2023.

Kdy jste se narodil/a?