Pro média

8. 3. 2023

Heineken a M.arter společně pomáhají rozvíjet kariérní možnosti samoživitelů a spouští již 3. ročník programu Restart kariéry

 

Jste rodič samoživitel ve složité životní situaci a hledáte novou příležitost k rozvoji svého pracovního potencionálu i s malými dětmi? Právě pro vás je tu program Restart kariéry, za kterým stojí M.arter, vzdělávací a networkingová platforma pro ženy i muže na rodičovské dovolené, za pomoci společnosti HEINEKEN ČR.

 

Pivovarnická skupina HEINEKEN ČR se i v letošním roce spojí s organizací M.arter a společně pomohou otevřít dveře k novým pracovním zkušenostem rodičům samoživitelům prostřednictvím programu Restart kariéry pro samoživitele/ky. Do programu se může bezplatně zaregistrovat každý samoživitel, který vzhledem ke své životní situaci potřebuje udělat větší profesní změnu nebo ho po rodičovské čeká návrat zpět do pracovního procesu.

 

„Cílem projektu je pomoci změnit nejen startovní čáru pro budoucí kariéru samoživitelů, ale i životy jejich dětí. Měli bychom si uvědomit, že to, jak se cítí a žije jejich sólo matka nebo otec jim předává vzorce do života a výrazně ho ovlivňuje do budoucna,“ vysvětluje Andrea Bohačíková, CEO M.arter.

 

Pro šest vybraných účastníků je připraveno šestnáct přednáškových hodin s tématikou osobního a kariérního rozvoje. Celým kurzem provede účastníky kariérová poradkyně a lektorka, několikanásobná držitelka Národní ceny kariérového poradenství Petra Drahoňovská, která je připraví na závěrečné mock interviews, aneb rozhovory nanečisto s reálným HR manažerem z HEINEKEN ČR.

„Vnímáme, že samoživitelé patří mezi skupiny nejvíce ohrožené chudobou. Z devadesáti procent jde o ženy, často na rodičovské dovolené, kdy se cítí izolovány a ztrácejí pocit z možného dobrého uplatnění. Při současné stoupající tendenci inflace se tento problém ještě více prohlubuje. Až šedesáti procentům samoživitelů s dětmi po zaplacení všech měsíčních výdajů nic nezbývá nebo musí jít do minusu.* Pomoc jsme nechtěli poskytnout jednorázově, jde o to, aby šlo o řešení dlouhodobé a udržitelné. Kromě materiální pomoci ve formě počítačů pro první rozjezd jsme podpořili právě rozvojový program M.arter,“ komentuje spolupráci Dita Vašíčková, Corporate Affairs Manager společnosti Heineken.

 

Vzdělávací program Restart kariéry pro samoživitele/ky se v tomto roce bude konat celkem dvakrát, v jarním a podzimním běhu. Do jarního běhu se můžete přihlásit do 15. března, do podzimního běhu do 31. srpna. Přihlašovací formulář naleznete zde.

 

Projekt navazuje na úspěšné běhy v předloňském a loňském roce, které účastníkům pomohly nakopnout kariéru a opět se plnohodnotně zapojit do pracovního procesu, což potvrzují i samotné účastnice.

 

„Od programu jsem očekávala, že mi poradí, jak si dát dohromady pracovní životopis a psát motivační dopisy tak, aby mě pozvali na pohovor a já měla větší šanci uspět. Což se povedlo,“ hodnotí loňský běh programu Restart kariéry samoživitelka Maya.

 

Šárčiným snem bylo stát se profesionální koučkou a při tom si ponechat své dosavadní zaměstnání. „Během programu jsem si vyjasnila, kam by měly vést mé další profesní kroky. Podařilo se mi najít cestu k dráze profesionální koučky a vhodně ji skloubit s péčí o mého autistického syna.

 

„Před absolvováním kurzu jsem nevěděla, odkud začít a jak se vrátit zpět do pracovního procesu. Kurz mě připravil na možná úskalí, která při hledání zaměstnání mohou přijít, a byl pro mě tak odrazovým můstkem k nové pracovní pozici,“ dodává účastnice Jana.

 

Samoživitelce Martině kurz pomohl při návratu do práce po mateřské dovolené: „Absolvováním kurzu jsem získala větší jistotu do budoucna do výběrových řízení. Vím, jak správně napsat CV, motivační dopis a celkově si více věřím.“

 

* Uvedené údaje vycházejí z výzkumného projektu Česko 2022 – Život k nezaplacení.

Kdy jste se narodil/a?