Pro média

19. 3. 2024

V březnu na Březňáka. Příznivci Viktora Cibicha se sejdou na hřbitově i v pivovaru

 

Památku přednosty stanice Viktora Cibicha, jehož podobizna zdobí etikety a pivní sklo velkobřezenských piv, se i letos chystají uctít členové Sdružení přátel piva a zaměstnanci pivovaru Velké Březno. Pietní setkání se uskuteční v sobotu 23. března na hřbitově ve Valtířově, kde je Viktor Cibich pochován.

 

Účastníci se sejdou po příjezdu autobusu po půl jedenácté dopoledne. Na místo dorazí i vojenští veteráni z Babin. Po položení květin pak všichni společně navštíví pivovar Velké Březno.

 

Akci s názvem „v březnu na Březňáka“ organizuje Sdružení přátel piva. Spolu s nimi se scházejí i pivovarníci z Velkého Března a mnohdy i štamgasti, kteří mají pivo značky Březňák v oblibě. Jde o dlouholetou tradici, letos se všichni potkají celkem po šestnácté (s výjimkou covidových let, kdy se setkání neuskutečnila).

 

Celého plánovaného programu se zúčastní i manažer pivovaru Velké Březno Jaroslav Horáček. „Tvář Viktora Cibicha neodmyslitelně patří k pivu, které se v našem malebném pivovaru vaří opravdu velmi dlouho. Ze hřbitova se pak vydáme k nám do pivovaru, kde posedíme nad naším skvělým Březňákem a společně zavzpomínáme. Pokud někdo bude mít zájem, provedeme ho i našim pivovarem,“ uvedl Jaroslav Horáček.

 

Na březnové setkání se každoročně těší i dlouholetý člen Sdružení přátel piva Zdeněk Šťastný. „Na hrob vždy pokládáme věneček z chmele a ječmene s doutníčkem, který k panu Cibichovi patří stejně neodmyslitelně jako pivo. Březňák měl rád jako my,“ řekl Zdeněk Šťastný.

Kdy jste se narodil/a?