prezentace brandu

Starobrno

Nový a moderní pivovar Starobrno v ulici Hlinky nedaleko Mendelova náměstí se začal stavět v roce 1872 a na stejném místě funguje bez přerušení dodnes. Starobrněnští sládci pivo vaří tradiční technologií z nejlepších možných surovin – sladu z úrodné Hané, vody z Březové a kvalitního chmele. Starobrněnská piva proto mají dobrou vyváženost, pitelnost a krásnou chmelovou vůni.

Starobrno Medium

Starobrno Medium - naše jedenáctka – chlouba starobrněnského pivovaru vyrobená z nejjemnějšího žateckého chmele a nejlepšího moravského sladu, který se vyrábí z dvouřadého ječmene. Tento nepasterizovaný světlý ležák se vyznačuje bohatou pěnou, neobyčejně lahodnou, plnou, jemně chmelovou chutí a dokonalým řízem.
Obsah alkoholu 4,7 %.

Starobrno Bitr

Světlý spodně kvašený filtrovaný ležák s 4, 6 % obj. alkoholu má příjemné chmelové aroma, typické pro české odrůdy. Při jeho vaření se používají tři druhy prvotřídních chmelů včetně Žateckého poloraného červeňáku, kterým se za studena dochmeluje i ve sklepě. Bitr má jiskrně zlatavou barvu, střední říz a lahodný chmelový dozvuk. Do vybraných hospod pivovar dodává i nefiltrovanou variantu.

Staré Brno

Nepasterizované řízné pivo typické svojí barvou, jemně hořkou chutí a sladovou vůní. Vychutnat si ho můžete doma, ale i ve své oblíbené hospodě. 
Obsah alkoholu 4 %.

Starobrno 11 domů

Jemná hořkost v harmonii s plnou chutí a středním řízem. 
Obsah alkoholu 4,8 %.

Starobrno Craft AMERICAN PALE ALE

Populární APA je speciál svrchně kvašený při výrazně vyšších teplotách než klasický ležák, což mu dodává nezaměnitelný charakter. Je to v historii pivovaru vůbec první nefiltrované pivo stáčené do plechovek. Při výrobě používáme u nás neobvyklé americké odrůdy chmele, které mu dodávají originální kořenitě-chmelovou chuť. Výjimečné je i jeho chmelové, až borovicové aroma. Skvěle se hodí k hovězímu masu nebo burgerům. 
Obsah alkoholu 5 %.

Starobrno Craft India Pale Lager

Tento speciál vznikl netradičním spojením dvou naprosto odlišných, ale zato velmi populárních a úspěšných pivních stylů. Má skvělou pitelnost a hned na první dojem překvapí výrazným, ale přitom stále příjemným, citrusově kořenitým chmelovým aroma. Klíčem k výjimečnosti ovšem zůstává lokální původ surovin a pochopitelně i místo výroby. Pivo skvěle chutná v kombinaci s masem, a to především s vepřovým. 
Obsah alkoholu 5 %.

Starobrno Craft RED - Ochucené višňové pivo

Pro tuto ochucenou novinku je typická vyváženost sladké, hořké a kyselé chuti tak, aby ani jedna z nich výrazně nevyčnívala. Díky tomu vzniklo vyrovnané a dobře pitelné pivo. Za finální recepturou stojí dlouhá řada ochutnávek, testů a degustací, které nám pomohly najít ten správný poměr chutí. Nový speciál s višňovou šťávou je lehčí a příjemně osvěží. Můžete si ho vychutnat třeba k ovocným knedlíkům. 
Obsah alkoholu 3,6 %.

Kdy jste se narodil/a?