prezentace brandu

Starobrno

Nový a moderní pivovar Starobrno v ulici Hlinky nedaleko Mendelova náměstí se začal stavět v roce 1872 a na stejném místě funguje bez přerušení dodnes. Starobrněnští sládci pivo vaří tradiční technologií z nejlepších možných surovin – sladu z úrodné Hané, vody z Březové a kvalitního chmele. Starobrněnská piva proto mají dobrou vyváženost, pitelnost a krásnou chmelovou vůni.

Starobrno Medium

Starobrno Medium - naše jedenáctka – chlouba starobrněnského pivovaru vyrobená z nejjemnějšího žateckého chmele a nejlepšího moravského sladu, který se vyrábí z dvouřadého ječmene. Tento nepasterizovaný světlý ležák se vyznačuje bohatou pěnou, neobyčejně lahodnou, plnou, jemně chmelovou chutí a dokonalým řízem.
Obsah alkoholu 4,7 %.

Starobrno Bitr

Světlý spodně kvašený filtrovaný ležák s 4, 6 % obj. alkoholu má příjemné chmelové aroma, typické pro české odrůdy. Při jeho vaření se používají tři druhy prvotřídních chmelů včetně Žateckého poloraného červeňáku, kterým se za studena dochmeluje i ve sklepě. Bitr má jiskrně zlatavou barvu, střední říz a lahodný chmelový dozvuk. Do vybraných hospod pivovar dodává i nefiltrovanou variantu.

Staré Brno

Nepasterizované řízné pivo typické svojí barvou, jemně hořkou chutí a sladovou vůní. Vychutnat si ho můžete doma, ale i ve své oblíbené hospodě. 
Obsah alkoholu 4 %.

Starobrno 11 domů

Jemná hořkost v harmonii s plnou chutí a středním řízem. 
Obsah alkoholu 4,8 %.

Kdy jste se narodil/a?