prezentace brandu

Krušovice

Značka Krušovice patří mezi nejstarší české pivní značky, pivo se v Královském pivovaru Krušovice vaří nepřetržitě od roku 1581. V roce 1583 pivovar koupil Rudolf II. a povýšil ho na královský. Místní sládci v něm vaří pivo z těch nejlepších surovin – kvalitního chmele ze žatecké oblasti, vynikající vody z nedalekých křivoklátských lesů a výběrových českých a moravských ječmenů. Právě použitý chmel dodává krušovickému pivu skvělou vyváženost, jemnou hořkost a příjemnou chmelovou vůni.

Královský Ležák 12

Krušovice Královský Ležák 12 má krásnou, sytě zlatou barvu a plnou sladovou chuť a vůni. Má typickou výraznou a současně velmi příjemnou, dlouho doznívající hořkost. Té dosahujeme použitím vybraných odrůd českého chmele ze žatecké chmelařské oblasti. Při výrobě používáme vlastní kmen kvasinek a tři druhy velmi kvalitních českých a moravských sladů. Díky svým vlastnostem je excelentním pivem pro všechny milovníky hořkých a plných piv českého typu.
Obsah alkoholu 5,0 %.

Královský Originál 10

Krušovice Královský Originál 10 je výborně pitelné pivo, které se vyznačuje čirou zlatou barvou a krémovou pěnou. Chuť a vůni jí dodávají tři druhy ječných sladů z vybraných odrůd kvalitního českého a moravského ječmene. Díky chmelu ze žatecké chmelařské oblasti má příjemně vyznívající hořkost.
Obsah alkoholu 4,2 %.

Královsky Hořké Nealko

Krušovice představují novinku roku 2021 - Královský Hořké Nealko, které má plnou chuť a hořkost jako ležák. Intenzivní zlatá barva i plná sladová chuť s příjemnou dlouho doznívající hořkostí nabádá k dalšímu napití. Velmi hustá a kompaktně stabilní pěna podtrhuje vysokou kvalitu piva.

Královské Černé

Krušovice Královské Černé se vyznačuje plností, výraznou karamelovou chutí s tóny pražené kávy, jemnou chmelovou hořkostí. Nositelem výborných chuťových vlastností jsou vedle kvalitní pramenité vody z křivoklátských lesů a chmele ze žatecké chmelařské oblasti také speciální druhy ječných sladů - český, barevný, karamelový a mnichovský. Ty dodávají pivu jeho typicky tmavou barvu.
Obsah alkoholu 3,8 %.

11 Mušketýr

Krušovice 11 Mušketýr je chuťově plná a zároveň skvěle pitelná jedenáctka s charakteristickou hořkostí českého chmele odrůd Premiant a Žatecký poloraný červeňák. Vyšší plnost a hutnou pěnu jí dodávají čtyři druhy sladů - český, mnichovský, karamelový a pšeničný.
Obsah alkoholu 4,6 %.

Pšeničné

Krušovice Pšeničné je svrchně kvašený nefiltrovaný světlý pšeničný ležák, který má velmi lehkou a harmonickou chuť doplněnou o ovocné tóny. Vyznačuje se světle žlutou barvou. Ta je díky tomu, že je toto pivo nefiltrované, jemně zakalené zbytkovými bílkovinami a pivními kvasnicemi.
Obsah alkoholu 4,6 %.

Nefiltr

Krušovice Nefiltr je lahodné, chuťově vyvážené a velmi dobře pitelné pivo. Při prvním ochutnání oceníte plnost a příjemnou hořkost s jemnou chmelovou vůní. Plnost tomuto nefiltru dodávají čtyři druhy sladů - český, mnichovský, karamelový a pšeničný a také přítomnost pivovarských kvasinek.
Obsah alkoholu 5,0 %.

Kdy jste se narodil/a?