prezentace brandu

Březňák

V malebném Pivovaru Velké Březno se pivo Březňák začalo vařit už v roce 1753 a dodnes je jako ze „staré školy“, poctivé, kvalitní, vařené tradičním technologickým postupem a s láskou k poctivému řemeslu. Zlomovým okamžikem v historii značky Březňák se stal rok 1906. Tehdy byla u Obchodní a živnostenské komory v Liberci zaregistrována obchodní známka, na které se poprvé objevila tvář spokojeného znalce piva a přednosty stanice ve Velkém Březně Victora Cibicha. Ten je neodmyslitelným symbolem značky a její kvality dodnes.

Březňák - Světlé výčepní

Březňák světlý výčepní se snadno pije a dobře zažene žízeň. Jeho lahodná chuť a hořkost osvěží a vybízí k dalšímu napití. Pěna je tak hustá, že pod nosem zanechá knír, a nazlátlá barva lahodí oku. Za svoji nezaměnitelnou vůni vděčí trojitému chmelení a Žateckému poloranému červeňáku. Vítěz několika soutěží – PIVEX Brno, Pivo České republiky (České Budějovice), Dočesná (Žatec). 
Obsah alkoholu 4 %.

Březňák - Světlý ležák

Březňák světlý ležák je původní české pivo plzeňského typu charakteristické svou zlatavou barvou, chmelovou vůní, chlebnatou plností a hořkou chutí s příjemnou koncovkou. Těchto vlastností, pro které je náš ležák ceněn doma i ve světě, jsme docílili vhodným sladěním domácích surovin té nejvyšší kvality a tradičních postupů při vaření piva. 
Obsah alkoholu 4,9 %.

Březňák 11 Hořký

Březňák 11 hořký jsme pro vás uvařili z těch nejkvalitnějších surovin. Jedná se o světlý ležák zlatavé barvy s obsahem alkoholu 4,7% obj. a plnější hořkou chutí, která však pivu neubírá na pitelnosti. Březňák 11 hořký je silně nachmelený ležák a díky vyššímu obsahu hořkých látek má déle doznívající, výraznější, nicméně stále příjemnou hořkost a po vypití zanechává na sklenici krásné kroužky, jak se na pořádné pivo sluší a patří. A teď už společně připijme staré škole!

Kdy jste se narodil/a?